Kroužek vaření

Kroužek vede: Veronika Kodymová

Další obrázky z kroužku vaření zde

Zábavnou formou naučíme děti připravit jednoduchá jídla – od svačiny přes hlavní jídla až po dort, zabrousíme i do exotických kuchyní, neopomineme však ani jídla česká. Během vaření si budeme vyprávět o surovinách a jejich správném použití. Naučíme se dodržovat hygienické zásady při práci s potravinami i bezpečně používat kuchyňské náčiní. Po uvaření si slavnostně prostřeme tabuli a výsledek našeho snažení společně sníme.

Co s sebou: doporučujeme pracovní zástěru.

Termín:

Den od do poprvé naposled nekoná se
pondělí 14:00 15:15

 13.9.2021

 31.1.2022

25.9., 27.12. 

Cena: 18 lekcí - 2550Kč (pokud budou na kroužku minimálně 4 děti)

 

 

Obracet palačinky za letu dokáže jen mistr kuchař

  

 

JAK KROUŽEK PROBÍHÁ

 Nejprve si povíme něco o jídle, které budeme ten den připravovat – odkud pochází, jaký je správný postup přípravy a zda existují nějaké možnosti obměny tohoto jídla. Zopakujeme si, proč jsme si vybrali právě to či ono jídlo k přípravě. Jídla volíme podle sezónnosti ovoce či zeleniny. Dále volíme jídla podle různých svátků či slavností, ale i podle toho co mají děti rády.

Na konci se s dětmi domluvíme, co budeme vařit příště, aby děti věděly na co se mají příště těšit.

 

V minulosti jsme např. připravovali palačinky, plněný řízek se sýrem, jablečný závin atd. Hráli jsme si na vinobraní – hrozny, které dozrály na révě obrůstající zdi a verandy Kodymky (koneckonců je to bývalý viniční domek). Drtili a lisovali jsme šťávu z hroznů, která všem moc chutnala. Připravovali jsme však i různé saláty, cukroví či dort adt.

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PřílohaVelikost
prihlaska_krouzky_dkkz.u..pdf798.67 KB

Theme port sponsored by Duplika Web Hosting.
Domů Nahoru