12-16.7.2010: Letem světem-první cyklus

 

V pondělí 12. července začíná první cyklus příměstského tábora „Letem světem“. Program bude velice pestrý a bohatý:
 
Pondělí: Povíme si, co to je „svět“, jak vypadá, podíváme se na glóbus, vysvětlíme si, proč je tak barevný a čím se liší jednotlivé části světa. Ukážeme si, kde je poušť, kde prales, hory,nížiny, řeky… Seznámíme se s různými národy, jejich kulturou, hudbou a třeba i kuchyní. Vyrobíme si vlastní mapu světa. Na odpoledne je pro děti připraven kroužek společenských her.
Úterý: Dopoledne je vyhrazeno práci v keramické dílně. Odpoledne se na kroužku vaření naučíme připravovat exotická jídla.
Středa: čeká nás „návštěva“ pralesa. Dozvíme se, co to je prales, kde všude pralesy jsou, jak vypadají, jaká v nich žijí zvířata a zda v nich mohou žít i lidé. Vyzkoušíme si akrobatické tance tropické Brazílie. Nakonec si „prales“ sami vyrobíme.
Čtvrtek: „navštívíme“ poušť. Povíme si, jak různorodá může poušť být, jak se v ní žije lidem i zvířatům. S pouštními zvířaty se seznámíme i v chovatelském kroužku. Na pískovišti si postavíme pouštní město.
Pátek:  páteční dopoledne věnujeme Praze, abychom nezapomněli, že i u nás je toho dost k vidění.  První cyklus „Letem světem“ uzavřeme v Náprstkově muzeu.
 
Jednotlivé programové bloky budou proloženy volnými hrami, kdy si budou moci děti užívat zahrady, hřiště, pískoviště, hraček a dalších radovánek. Aktuální týdenní rozvrh naleznete zde.   
Obrázky z programu "Letem světem" najdete zde.

Theme port sponsored by Duplika Web Hosting.
Domů Nahoru