11.-15. 7. 2011: Chovatelský týden I

 Cyklus příměstských táborů DKK, letos zahajuje „Chovatelský týden“. Každý den bude věnován jednomu hlavnímu tématu z oblasti zoologie a chovatelství, na řadu přijdou i témata doplňková. Abychom program zpestřili, prostřídáme chovatelsko-zoologické bloky relaxačními aktivitami pohybového i výtvarného směru pod vedením našich lektorů. Nemohou chybět výlety. A samozřejmě zbude dost času na volné hry,  děti si budou moci užívat zahrady, hřiště, pískoviště, hraček a dalších radovánek.
 
PROGRAM:
Pondělí: Zahájíme na ranním kruhu vzájemným představením. Seznámíme se i se zvířaty v DKK a to i po praktické stránce - naučíme se s nimi manipulovat, krmit je a uklízet jejich ubikace. Hlavním tématem dne budou hlodavci a králíci, čeká na nás i jedno pichlavé překvapení. Budeme si povídat o jejich způsobu života v přírodě, historii jejich domestikace a ochočení a o významu pro člověka. Doplňkovým tématem  bude život v jezírku. Zalovíme pod hladinou zahradního jezírka a ukážeme si, jaký hmyz a obojživelníky lze v létě ve vodě zastihnout a pokusíme se zjistit, kam se poděli dospělí čolci a ropuchy.
 
Úterý: Tématem odpoledne budou želvy – suchozemské i vodní. Nejprve si o nich budeme vyprávět a potom bude mít každé dítě možnost želvy nakrmit z ruky. Druhým tématem budou trnorepi – býložraví pouštní ještěři. Alespoň na obrázcích se podíváme do pustin Íránu a Maroka, kde trnorepi žijí a potom si tato fascinující zvířata pohladíme a nakrmíme.
Dopoledne je vyhrazeno práci v keramické dílně.
 
Středa bude věnován jedovatým hadům. Na Kodymce žádné nemáme, a tak si za nimi zajedeme na CELODENNÍ VÝLET DO TERÁRIA PRAHA V DUBČI.  Děti z DKK patří k pravidelným návštěvníkům této unikátní výstavy a ti, kdo již v Dubči byli, se těší, že tam pojedou znovu. V Teráriu Praha se od jara udály veliké změny a výstava je ještě krásnější, než byla. Pan Antonín Hnízdil nám představí kobry, chřestýše, chřestýšovce, zmije, jedovaté ještěry korovce, ale i krokodýlí holku Kateřinu, opičky a spoustu dalších zvířat, novinku jsou například kobry královské a mamby.  Oběd nám připraví v dubečské restauraci „U Šimůnků“. Potom prozkoumáme břehy nedalekého rybníka  "V Rohožníku"– zalovíme síťkou a uvidíme, co zde žije – minule jsme chytili splešťuli blátivou, larvu šidélka a znakoplavky, viděli jsme obrovské skokany. Jednou se děti v mělkém rybníku vykoupaly - uvidíme, jestli to půjde i tentokrát.
Odchod v 8.30! Vybavte, prosím, děti kvalitní obuví, oblečením dle počasí (pro jistotu přibalte i pláštěnku) a svačinou – hlavně pitím. Pokud máte dalekohled-triedr, který můžete dětem půjčit, dejte jim jej, prosím, s sebou Možná se uplatní boty do vody, ručník a plavky. Návrat v odpoledních hodinách.
 
Čtvrteční  dopoledne strávíme  VÝLETEM NA OVEČKY na stepní lokalitě na Babě (cca. 1,5 km od DKK).  V rámci managementu chráněných území jsou některé plochy vypásány stádem ovcí, aby se ekologickým způsobem zabránilo jejich nežádoucímu zarůstání. Ovčák nám předvede ovce a ukáže nám, co dokáží. Uvidíme i letošní jehňátka a možná si budeme moci i některá pohladit. .
Odchod v 8.30! Vybavte, prosím, děti kvalitní obuví, oblečením dle počasí (pro jistotu přibalte i pláštěnku) a svačinou – hlavně pitím. Pokud máte dalekohled-triedr, který můžete dětem půjčit, dejte jim jej, prosím, s sebou.
Návrat na oběd.
Odpoledne odhalíme tajemství mikrosvěta. Pod mikroskopem uvidíme bakterie a nejmenší živočichy - prvoky nálevníky, pod binokulární lupou si prohlédneme detaily tělesné stavby hmyzu.
  
Pátek:  Zblízka se seznámíme s hady, tentokrát těmi nejedovatými. Povíme si, jaké hady můžeme potkat na  prázdninových toulkách. Naučíme se správně manipulovat s užovkami, v teráriu budeme pozorovat, jak hadi-škrtiči loví potravu. Doplňkovým tématem budou ještěři, především chameleoni, ukážeme si, jak funguje barvoměna.
Týdenní program uzavře zahradní slavnost (pokud to počasí dovolí, opečeme si něco na ohni), na kterou po 15. hodině zveme i rodiče.
 
 Program může být pozměněn podle počasí, zájmu dětí a možností lektorů.
 
Týdenní program školky naleznete zde.

Theme port sponsored by Duplika Web Hosting.
Domů Nahoru