Provozní doba, denní program v prázdninovém provozu

PROVOZ DKK: celoroční, v pracovních dnech.

PROVOZNÍ HODINY V PRÁZDNINOVÉM PROVOZU OD 6.7. DO 31.8.2009:

8.00 - 17.00

Prodloužení provozu mimo provozní hodiny je možné na základě domluvy.
Prosíme rodiče, aby, pokud je to možné, nepřiváděli či neodváděli děti v průběhu organizovaných programových bloků, kroužků a výletů ani v čase poledního klidu a nenarušovali tím program ostatních dětí. V nezbytných případech se, prosím, domluvte předem s pracovníky DKK.

Děkujeme za pochopení!

NÁVŠTĚVY, KONZULTACE: Po předchozí domluvě

PROGRAM sestává z bloků organizovaných aktivit, kroužků a výletů, mezi kterými bude vyhrazen dostatek času i pro volné hry, jídlo a odpočinek Programové schéma se bude do značné míry opakovat v týdenních cyklech. Program bude uzpůsoben aktuálnímu počtu, věku a zájmům přítomných dětí a bude záviset na počasí.

AKTUÁLNÍ TÝDENNÍ ROZVRH DKK: zde

KOMENTÁŘ K DENNÍMU PROGRAMU DKK:

Příchod dětí: Pokud by rodičům vyhovovalo přivést děti dříve než v 8.00, je možné se na dřívějším příchodu domluvit s pracovníky DKK. V 8.30 by děti měly být všechny děti připraveny zapojit se do ranního programu; obzvláště ve dnech výletů požádáme rodiče o včasný příchod dětí. Děti, které dorazí do DKK dříve, budou mít hned ráno čas na volné hry.

Ranní kruh je rituálem společného posezení u čaje, který slouží k přivítání a vzájemnému seznámení dětí i dospělých. Probereme program dne, vyslechneme přání dětí a popovídáme si o jejich zážitcích.

Dopolední programový blok: pestrá mozaika výtvarných, pohybových, hudebních i dramatických aktivit pod vedením pracovnic DKK. Zároveň budou děti moci ráno napást králíky, nakrmit morčata, obhlédnout další zvířata a zalít rostlinky. Děti se naučí, že chovat zvířátka neznamená si jen s nimi hrát, ale také o ně pečovat.

Výlety nás zavedou na zajímavá místa v okolí. Poputujeme pěšky, nebo se svezeme přívozem, parníkem, vlakem či MHD. Program výletu bude vyhlášen nejméně týden dopředu. Abychom vše stihli, bude třeba, aby se děti dostavily do DKK včas. Kratšímu výletu bude přizpůsoben celý dopolední program, i oběd může být poněkud posunut. Svačinu si bereme s sebou. Dlouhý výlet – například do zoologické zahrady – musí být koncipován jako celodenní (jinak bychom neměli čas na klidnou prohlídku), takže budeme obědvat na místě.
Na výlet si děti vezmou vhodné (dle počasí) a pohodlné oblečení a obutí, batůžek s pláštěnkou a oblečením pro převlečení v případě změny počasí, svačinu a případně (pokud ji mají) i průkazku na MHD.
Náklady na dopravu a vstupné jsou hrazeny z poplatku za příslušnou dobu pobytu v DKK a tak za účast na výletě nebude požadován žádný doplatek! Na výletě se budou o děti starat nejméně dvě pracovnice DKK.

Volné hry: děti si mohou hrát dle svého gusta a užívat si všech atrakcí, které v DKK máme – skákacího hradu se skluzavkou, zahradního domečku, velikého pískoviště, šlapacích aut a motorek, kočárků a spousty autíček, panenek a mnoha dalších hraček. Kdo by si chtěl pohladit králíka nebo morče, bude mít příležitost. Pokud bude třeba zařídit klidnější zábavu nebo pokud nám počasí nedovolí být venku, mohou si děti zahrát společenské hry Vše pod dozorem pracovnic DKK.
Volné hry jsou zařazovány do programu vždy, když zbude čas anebo pokud si únava a ztráta pozornosti dětí vynutí změnu programu.

Kroužky, a to jak dopolední  tak odpolední, jsou nedílnou součástí prázdninového programu.

Svačiny, oběd: jídlo podáváme ve vnitřních či venkovních prostorách DKK, případně (na dlouhých výletech) i jinde na místech vhodných k občerstvovací přestávce. Hygiena před i po jídle je samozřejmostí.

Odpočinek: po obědě je vyhrazena hodina na relaxaci. Děti mohou poslouchat pohádky, prohlížet si knihy a časopisy nebo hrát klidnější a tišší hry. Pro děti, které jsou zvyklé po obědě spát, máme připravené postýlky.

Na odpoledním kruhu si děti i dospělí sdělují své zážitky a hodnotí, jak se den vydařil.

Odchod dětí: Pokud by rodičům vyhovovalo, vyzvednout si děti později než v 17.00, je možné se na pozdějším odchodu domluvit s pracovníky DKK. Děti, které se právě nechystají k odchodu, mají volno na hry.

Ceny jsou uvedeny v prázdninovém ceníku DKK.


Theme port sponsored by Duplika Web Hosting.
Domů Nahoru