Plavecký čtvrtek a páteční program pro předškoláky

PLAVECKÝ ČTVRTEK

Plavecký čtvrtek je novou aktivitou Dětského klubu Kodymka,z.ú.

Plavecký čtvrtek je určen pro děti od 3 let.

Děti budou od 20.9.2018 do 20.12. navštěvovat plavecký kurz Plavecké školy Betynka. 

Program Plaveckého čtvrtku

Každý čtvrtek vyjedeme ráno do bazénu AXA z Kodymky, tam se i budeme po plavání opět vracet. Po plavání děti dostanou oběd a buď odejdou domů nebo jim bude nabídnut další program (čtenářská dílna pro předškoláky, jóga či odpočinek).

Pro přesun využijeme MHD, ale díky dobrému položení Kodymky i bazénu AXA (obojí je hned na zastávce MHD) strávíme na cestě cca 30 minut a pěšky půjdou děti cca 100 metrů. Takž nás nečeká žádné dlouhé a složité cestování.

Popis plavecké lekce:

každá lekce vždy začíná tím, že si děti dojdou na toaletu, pak se osprchují. Následně začíná výuka. Děti sedí na kraji bazénku, mají plavecké pomůcky ( pásky, kolečka), povídají si, zpívají písničky, recitují říkanky a souběžně navazují kontakt s vodou. Ke každému děťátku se přistupuje jednotlivě. Zábavnou formou tak vzniká důvěra k vodě, postupně si začínají osvojovat základní plavecké dovednosti. Samozřejmě je to také jistá forma otužování a socializace. Především jde o to,  aby děti plavaly rády, nebály se případně vody, hloubky. Důležité je i znalost základů bezpečnosti v okolí vodních ploch, ale též aby děti uměly zareagovat v připadě, že někde uklouznou a spadnou do vody, popř., když se s nimi někde prolomí led, na místo toho, aby se jich zmocnila panika, budou umět zareagovat. Plavání je ne jen báječnou relaxační či zdravotní aktivitou, ale jeho znalost může zachránit ne jeden dětský život.  

 Co sebou?

Děti musí mít na bazén plavečky, župánek, nebo osušku, přezůvky vhodné k  bazénu, doporučujeme plaveckou čepici, kde by měly na čele napsané křestní jméno. To pro okamžitou možnost lektorky vědět jejich jméno. Čepice není ale  povinnost. 

Plavecké pomůcky nejsou třeba, jsou v ceně kurzu!

Děti mohou chodit od 3 let až po předškolní věk.

 

PÁTEČNÍ PROGRAM PRO PŘEDŠKOLÁKY s angličtinou, flétnou a jógou

Páteční program volí rodiče, kteří chtějí mít odpoledne klidnější, jelikož si děti užijí volnočasové aktivity a beze stresu jeden den. Nabízíme dětem Angličtinu s rodilým mluvčím. Dále nabízíme flétnu, jógu v příjemném přátelském prostředí usedlosti historické Kodymka. Je možné přijít jen na jeden kroužek, na celé dopoledne či den. Záleží jen na rodičích jakou variantu zvolí.

 

Plavecký čtvrtek a Pátek pro předškoláky se neplatí na účet Zooškolky, ale na účet Dětského klubu Kodymka,z.ú., který tyto aktivity pořádá.

PřílohaVelikost
prihlaska_krouzky_dkkz.u..pdf798.67 KB

Theme port sponsored by Duplika Web Hosting.
Domů Nahoru