26-30.7.2010: Letem světem-2. cyklus

 

V pondělí 26. července v rámci prázdninového provozu DKK začíná druhý cyklus příměstského tábora „Letem světem“Program bude opět pestrý, bohatý a plný překvapení:
 
Pondělí: Povíme si, co to je „svět“, jak vypadá, podíváme se na glóbus, vysvětlíme si, proč je tak barevný a čím se liší jednotlivé části světa. Ukážeme si, kde je poušť, kde prales, hory,nížiny, řeky… Seznámíme se s různými národy, jejich kulturou, hudbou a třeba i kuchyní. Vyrobíme si vlastní mapu .
Odpoledním tématem bude Latinská Amerika. Vyzkoušíme si akrobatické tance tropické Brazílie a podíváme se, jak to v Latinské Americe vypadá.
Úterý: Dopoledne je vyhrazeno práci v keramické dílně. Odpoledne se blíže seznámíme se zvířaty, která chováme u nás na Kodymce.
Středa: „navštívíme“ poušť. Povíme si, jak různorodá může poušť být, jak se v ní žije lidem i zvířatům. Na pískovišti si postavíme pouštní město.
Čtvrtek:  Abychom dětem připomněli, že i v našem blízkém okolí je spousta mimořádně zajímavých pamětihodností, vydáme se na CELODENNÍ VÝLET NA HRAD OKOŘ. Prohlédneme si hrad, projdeme se kolem rybníka a pokud to půjde, tak se v něm i smočíme. Na Zákolanském potoce budeme stavět přehrady.   
Děti vybavte, prosím, kvalitní obuví, oblečením dle počasí (pro jistotu přibalte i pláštěnku) a svačinou – hlavně pitím. Pokud máte dalekohled-triedr, který můžete dětem půjčit, dejte jim jej, prosím, s sebou  Zabalte i  boty do vody, ručník a plavky. Návrat do 16.30.
Pátek: Dopoledne navštívíme Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur (odchod v 9.00, návrat na oběd).
Program uzavře zahradní slavnost, na které budeme opékat na ohni různé dobroty a připravovat s dětmi cizokrajná jídla. Zveme i rodiče, až bude slavnost v plném proudu (cca. v 15.30) aby si přišli posedět a ochutnat dětmi připravené speciality.
 
Jednotlivé programové bloky budou proloženy volnými hrami, kdy si budou moci děti užívat zahrady, králíků, morčat, hřiště, pískoviště, hraček a dalších radovánek.
 
Program může být pozměněn podle počasí a zájmu dětí.
 
Obrázky z programu "Letem světem" najdete zde.
 
Týdenní program školky naleznete zde.
 

Theme port sponsored by Duplika Web Hosting.
Domů Nahoru