23.-27. července: Letem světem I

Příměstský tábor „Letem světem“ proběhne o letošních prázdninách ve dvou turnusech.  

Program bude velice pestrý a bohatý:
 
Pondělí: Povíme si, co to je „svět“, jak vypadá, podíváme se na glóbus, vysvětlíme si, proč je tak barevný a čím se liší jednotlivé části světa. Ukážeme si, kde je poušť, kde prales, hory,nížiny, řeky… Seznámíme se s různými národy, jejich kulturou, hudbou a třeba i kuchyní. Vyrobíme si vlastní mapu světa.
 
 
Úterý:  Celodenní VÝLET NA HRAD OKOŘ a do údolí Zákolanského potoka. 
 
Středa: Na dopoledne je pro děti připraven VÝLET ZA OVEČKAMI. V rámci managementu chráněných území na okraji Prahy jsou některé plochy vypásány stádem ovcí a koz, aby se ekologickým způsobem zabránilo jejich nežádoucímu zarůstání. Ovčák nám předvede ovce a kozy a ukáže nám, co dokáží. Aby děti správně pochopily, jaká pravidla platí ve stádu ovcí, co všechno je třeba k práci pastevce a že to vše není tak jednoduché, jak to na první pohled  vypadá, zahrají si pod vedením odborníka na neposlušné ovečky a přísného pastevce. Po tomto zácviku si vše vyzkoušejí se skutečným stádem. Uvidíme i letošní jehňátka a možná si budeme moci i některá pohladit.  
Vybavte, prosím, děti kvalitní obuví, oblečením dle počasí (pro jistotu přibalte i pláštěnku) a svačinou – hlavně pitím. Pokud máte dalekohled-triedr a flétnu,  dejte  je, prosím, s sebou. Odchod v 8.30, návrat na oběd. 
Odpledne „navštívíme“ poušť. Povíme si, jak různorodá může poušť být, jak se v ní žije lidem i zvířatům. S pouštními zvířaty se seznámíme i na mimořádném chovatelském kroužku. Na pískovišti si postavíme pouštní město. 
 
Čtvrtek: Celý den strávíme v PRAŽSKÉ ZOOLOGICKÉ ZAHRADĚ. Dojdeme si tam pěšky podle Vltavy, přes kterou se přepravíme přívozem v Sedlec-Zámky. Cestou budeme pozorovat život ve Vltavě, vodní ptactvo, reliéf vltavského údolí i zimoviště užovek ve hrázi za Zoo. Oběd bude v Zoo. 
 
Vybavte, prosím, děti kvalitní obuví, oblečením dle počasí (pro jistotu přibalte i pláštěnku) a svačinou – hlavně pitím. Pokud máte dalekohled-triedr a flétnu,  dejte  je, prosím, s sebou. Odchod v 8.30, návrat po 16. hodině. 
 
Pátek:  čeká nás „návštěva“ pralesa. Dozvíme se, co to je prales, kde všude pralesy jsou, jak vypadají, jaká v nich žijí zvířata a zda v nich mohou žít i lidé. Nakonec si „prales“ sami vyrobíme. 
Odpoledne se rozloučíme na zahradní slavnosti spojené s opékáním různých pochutin. Od 15. hodiny se k nám mohou připojit i rodiče a děti se s nimi budou moci podělit o zážitky se zvířátky. 
  
 
Jednotlivé programové bloky budou proloženy volnými hrami, kdy si budou moci děti užívat zahrady, hřiště, pískoviště, hraček a dalších radovánek.
 
Program může být změněn podle počasí, zájmu dětí a možností lektorů.
 
Program povede Veronika Kodymová a její hosté.
   
Obrázky z programu "Letem světem" najdete zde.

 


Theme port sponsored by Duplika Web Hosting.
Domů Nahoru