2.-6.8. 2010: Chovatelský týden-2.cyklus

I druhý běh příměstského tábora „Chovatelský týden“ , který probíhá v rámci prázdninového programu DKK, bude rozmanitý a bohatý. Jelikož se nám děti vyměnily, můžeme zopakovat ty části programu, které měly úspěch v předchozím běhu.
Každý den bude věnován jednomu hlavnímu tématu z oblasti zoologie a chovatelství, na řadu přijdou i témata doplňková. Abychom program zpestřili, prostřídáme chovatelsko-zoologické bloky relaxačními aktivitami pohybového i výtvarného směru pod vedením našich lektorů. Nemohou chybět výlety. A samozřejmě zbude dost času na volné hry,  děti si budou moci užívat zahrady, hřiště, pískoviště, hraček a dalších radovánek.
 
PROGRAM:
Pondělí: Zahájíme na ranním kruhu vzájemným představením. Hlavním tématem dne budou hlodavci a králíci. Budeme si povídat o jejich způsobu života v přírodě, historii jejich domestikace a ochočení a o významu pro člověka. Předvedeme si králíky, morčata a pískomily a vyzkoušíme si, jak s nimi zacházet a jak se o ně starat. Doplňkovým tématem  bude život v jezírku. Zalovíme pod hladinou zahradního jezírka a ukážeme si, jaký hmyz a obojživelníky lze v létě ve vodě zastihnout a kam se poděli dospělí čolci a ropuchy.
Jelikož k prázdninám patří i exotika a pohyb, budou si moci děti vyzkoušet bojové umění s akrobatickými prvky – capoeiru. Toto umění pochází z daleké Brazílie. Tanečníci si procvičí postřeh, obratnost i smysl pro rytmus a melodii, vybijí přebytečnou energii a zažijí pocit povznášejícího uvolnění.  
 
Úterý: Tématem odpoledne budou želvy – suchozemské i vodní. Nejprve si o nich budeme vyprávět a potom bude mít každé dítě možnost želvy nakrmit z ruky. Druhým tématem budou trnorepi – býložraví pouštní ještěři. Alespoň na obrázcích se podíváme do pustin Íránu a Maroka, kde trnorepi žijí a potom si tato fascinující zvířata pohladíme a nakrmíme.
Dopoledne je vyhrazeno práci v keramické dílně.
 
Ve středu odhalíme tajemství mikrosvěta. Pod mikroskopem uvidíme bakterie a nejmenší živočichy - prvoky nálevníky, pod binokulární lupou si prohlédneme detaily tělesné stavby hmyzu.
Odpoledne si v kroužku vaření připravíme nějaké dobroty a hned si je také sníme.
 
Čtvrtek bude věnován jedovatým hadům. Na Kodymce žádné nemáme, a tak si za nimi zajedeme na CELODENNÍ VÝLET DO TERÁRIA PRAHA V DUBČI.  Dětem, které tam s DKK byly, se v Dubči moc líbilo. Pan Antonín Hnízdil, majitel této pro veřejnost zatím neotevřené plazí zoologické zahrady, nám představí kobry, chřestýše, chřestýšovce, zmije, jedovaté ještěry korovce, ale i krokodýlí holku Kateřinu, opičky a spoustu dalších zvířat.  Jedovatí hadi a další nebezpečná zvířata se vystavují v bezpečně uzavřených teráriích. K mazlení a hlazení snad přeci jen dojde - ale jen s morčaty a se zeleným leguánem.
Oběd nám připraví v dubečské restauraci „U Šimůnků“. Potom prozkoumáme břehy nedalekého rybníka  "V Rohožníku"– zalovíme síťkou a uvidíme, co zde žije – minule jsme chytili splešťuli blátivou, larvu šidélka a znakoplavky, viděli jsme obrovské skokany. Minule se děti v mělkém rybníku vykoupaly - uvidíme, jestli to půjde i tentokrát.
Odchod v 8.30! Vybavte, prosím, děti kvalitní obuví, oblečením dle počasí (pro jistotu přibalte i pláštěnku) a svačinou – hlavně pitím. Pokud máte dalekohled-triedr, který můžete dětem půjčit, dejte jim jej, prosím, s sebou Možná se uplatní boty do vody, ručník a plavky. Návrat v odpoledních hodinách.
 
Pátek:  Dopoledne strávíme  VÝLETEM NA OVEČKY na stepní lokalitě nedaleko od nás (místo bude upřesněno během týdne). V rámci managementu chráněných území jsou některé plochy vypásány stádem ovcí, aby se ekologickým způsobem zabránilo jejich nežádoucímu zarůstání. Ovčák nám předvede ovce a ukáže nám, co dokáží. Uvidíme i letošní jehňátka a možná si budeme moci i některá pohladit. .
Odchod v 8.30! Vybavte, prosím, děti kvalitní obuví, oblečením dle počasí (pro jistotu přibalte i pláštěnku) a svačinou – hlavně pitím. Pokud máte dalekohled-triedr, který můžete dětem půjčit, dejte jim jej, prosím, s sebou.
Návrat na oběd.
Po obědě se seznámíme s hady, tentokrát těmi nejedovatými. Povíme si, jaké hady můžeme potkat na  prázdninových toulkách. Naučíme se správně manipulovat s užovkami, v teráriu budeme pozorovat, jak hadi-škrtiči loví potravu.
 
 Program může být pozměněn podle počasí, zájmu dětí a možností lektorů.
 
Týdenní program školky naleznete zde.

 


Theme port sponsored by Duplika Web Hosting.
Domů Nahoru